Haberler

Kredi Kartı Dönemi Bitiyor`mu

Kredi Kartı Dönemi Bitiyor`mu, Arada sırada açtığım finans, borsa, yatırım konuları oluyor birlikte sohbet eşliğinde durum değerlendirmesi yapıyoruz.
Bazı durumlar var, ek olarak mevcut durumu hakkında güncellemeleri değerlendirelim.

borsa
borsa

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum, yorumda bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

Borsa İstanbul

Borsa İstanbul tarafında kıpırdanmalar başladı lakin seçim öncesinde hisse fiyatının nereden alırsam alayım uygun fiyata almış olacağım.
Borsa İstanbul tarafında teknoloji, yenilebilir enerji, solar enerji ve savunma sistemleri üzerine uygun fiyata gördüğüm hisselerden küçük bir sepet alıp 5 ay üzerine yatacağım.

Kripto – Bitcoin

Kripto tarafında SEC Spot Bitcoin ETF’ini can çekiştire çekiştire sonunda onayladı. Peki ne oldu?
Haber aylar öncesinden verildi ve haberin gerçekleştiği güne kadar Bitcoin pump yaptı. Akabinde SEC ETF i onayladıktan hemen sonra aşağıya doğru orta hallice bir şelaleye gitti.
Beklenen haber yükseltti, gerçekleşen haber düşürdü. Ama kripto tarafında alımlarıma devam ediyorum. Düştükçe ufak ufak almaya devam, “sıfır sıkıntı”

Dolar

Kripto tarafında olduğu gibi dolar tarafında da alımlarıma devam ediyorum. Şu an 30 lu seviyelerde devam eden Dolar, belediye seçimlerinden sonra alanında uzmanların beklentisine göre 40-45 TL seviyelerine ulaşması bekleniyor. Olası bir Dolar yükselişi durumunda Dolar cinsinden yaptığım yatırımlar olduğundan dolayı kesintisiz Dolar almaya devam ediyorum.

EUR

Uzmanların görüşüne göre EUR tarafında Dolar dan daha fazla yükseliş bekleniyor. Ben EUR tarafına şu an için girmiyorum.

Altın

Gram altın tarafında henüz bir patlama yaşanmadı. Yaşanmayacağı anlamına gelmiyor. Bu senenin birçok bakımdan Jeopolitik sıkıntılar çıkarabileceği konuşuluyor. Ek olarak İsrail – Filistin savaşı nın İran’a taşınması yada İran ile büyümesi durumunda Altında beklenenden de fazla yükseliş yaşanabilir. Zaten İran savaşa girmesi durumunda doğalgaz > Dolar > Altın şeklinde zincirleme bir şeyler olabilir.

Ek Olarak
Uzmanların beklediği kredi kartları için düzenleme geliyor. Bu düzenlemeye göre ilk adım olarak kredi kartlarında önce faiz oranlarını yükseltebilir, ardından taksit sayısını düşürebilirler.
Amaç: kredi kartı sayısını tek e düşürmek ve borçların azaltılması + kapatılmasını sağlamak. Bununla birlikte kredi kartı taksit (kelimeyi eklemeyi unutmuşum kusura bakmayın) dönemini tamamen kapatmak.

Beklenen düzenlemenin tahmini yürürlüğe girme tarihi: Nisan-Mayıs 2024. Yani sadece 3 ay.

Sizce kredi kartları için gelen düzenleme pozitif mi yoksa negatif mi etki eder?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün